Cześć!

Nazywam się Przemek Trepka i będę dla Ciebie prowadził tego bloga. Od 2013 roku związany jestem z branżą IT. Z samym pojęciem blockchain zetknąłem się po raz pierwszy kilka lat temu, ale sam temat nie zawładnął moim życiem. Jednak wraz z upływem czasu coraz bardziej interesowałem się tą tematyką i już od ponad półtora roku skupiam się wyłącznie na na tej technologii, a w szczególności na Web 3.0. Długo zwlekałem z rozpoczęciem pracy nad tym blogiem, ale stwierdziłem, że czas najwyższy się za to zabrać.

Dlaczego akurat blockchain?

Uważam, że zdecentralizowana technologia jest jednym z największych odkryć ostatnich lat. Patrząc na tempo jej rozwoju oraz nowe rozwiązania, jakie blockchain może wnieść do naszego życia, można śmiało stwierdzić, że blockchain jest rewolucją na miarę Internetu. Szkoda by było nie skorzystać z okazji i nie dołączyć się do tworzenia rozwiązań, które mogą całkowicie odmienić wiele dziedzin naszego życia.

Cel bloga

Chciałbym, aby jak najwięcej osób w Polsce nie tylko usłyszało o blockchainie, ale zrozumiało z czym to pojęcie się wiąże i przestało je traktować jako tylko modne słówko. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat uda się w Polsce stworzyć ogromną społeczność, która będzie tworzyła rozwiązania wykorzystywane na całym świecie, a ja postaram się do tego dołożyć swoją cegiełkę.