zaBLOCKujmy świat!

Przemek/ 14 czerwca, 2022

Cześć!

Skoro to czytasz, domyślam się, że słowo blockchain przynajmniej obiło Ci się już o uszy. Może właśnie zaczynasz karierę programisty lub znudziła Ci się obecna ścieżka i zastanawiasz się co dalej, a może po prostu chciałbyś się dowiedzieć nieco więcej na temat całej tej “decentralizacja”, która coraz częściej zaczyna być odmieniane przez wszystkie przypadki?

Zanim przejdę dalej..

Szukasz informacji na temat rynku kryptowalut? Chciałbyś nauczyć się analizy wykresów lub danych on-chain? Twoim celem jest szybkie zostanie milionerem i wypłynięcie w rejs dookoła świata? Niestety, jeśli poszukujesz jeden z tych rzeczy, to ten blog Ci w tym nie pomoże (chociaż może z tym ostatnim jest jakaś szansa :)). Istnieje przynajmniej kilka osób na polskiej scenie krypto, nie wspominając nawet o zagranicznym rynku, które na codzień zajmują się takimi tematami. Dlatego jeśli poszukujesz głównie takich informacji, to tutaj ich nie znajdziesz.

Jeżeli wciąż tu jesteś…

to myślę, że się dogadamy 🙂 W takim razie domyślam się, że chciałbyś dowiedzieć się lub też lepiej zrozumieć

  • czym jest blockchain
  • co to są smart contract’y i jak je tworzyć
  • jak działa DeFi
  • dlaczego wyrocznia prawdę Ci powie
  • z czym wiąże się trzyliterowy skrót DAO
  • i wiele, wiele innych…

to świetnie trafiłeś! Mam nadzieję, że uda mi się wytłumaczyć wszystkie te zagadnienia w zrozumiały sposób. Gdyby cokolwiek było niezrozumiałem lub wymagało jeszcze głębszego wytłumaczenia, to nie krępuj się napisać o tym w komentarzu, albo wysłać do mnie bezpośrednio maila.

Dodam jeszcze, że dokładny plan na bloga ciągle się tworzy w mojej głowie, ale chciałbym umieszczać tu zarówno dłuższe wpisy, które szczegółowo będą tłumaczyły różne zagadnienia, jak i krótkie notki, czy to o jakimś rozwiązaniu, czy też z kawałkami kodu. W każdym razie mam nadzieję, że przynajmniej raz w tygodniu pojawi się tutaj nowy post. Trzymajcie kciuki!

Także do dzieła i zaBLOCKujmy świat!

P.S. Istnieje prawdopodobieństwo, że język i styl używany w przyszłych wpisach będzie luźny i może czasem odbiegać od tego co wymagałyby profesjonalne gazety 🙂
P.S. 2 Z czasem mechanizmy na blogu będą usprawniane, ale póki co mam nadzieję, że to co jest wystarczy 🙂

Share this Post
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments